هشدار: ذکر و باز نشر نوشتارهای من و هر نوشتاری که در روزنامه ها یا روی سایت شخصی و وبلاگهایم منتشر شده منحصراً با قید نام و نام خانوادگی ام و همراه با پیوند سایت و وبلاگهایم مجاز است.

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

هشدار: ذکر و باز نشر نوشتارهای من و هر نوشتاری که در روزنامه ها یا روی سایت شخصی و وبلاگهایم منتشر شده منحصراً با قید نام و نام خانوادگی ام و همراه با پیوند سایت و وبلاگهایم مجاز است.

برابر قانون، شرکت ها شخصیتی مستقل از سهامداران و  مالکین خود دارند بنابراین اصل بر این است که دارائی، بدهی، بستانکاری و تعهداتشان به خودشان مربوط می شود نه به سهامداران و مالکین و مدیران آنها.

به گونه ای کلی و به عنوان یک قانون فراگیر می توان گفت که مسئول پرداخت بدهی های یک شرکت، خود آن شرکت است و بدهی شرکت را اصولاً از محل اموال و دارائی و از حساب همان شرکت، پرداخت می کنند نه از  محل اموال و حساب شخصی سهامداران و مالکین و مدیران آنها.

بر این قانون کلی، استثنائاتی نیز وجود دارد که ما در این نوشتار به مواردی از این استثنائات که در شرکت با مسئولیت محدود ،جاری است اشاره می کنیم.

در موارد زیر علاوه بر شرکت، دارندگان سهم الشرکه (شرکاء) در شرکت با مسئولیت محدود، مسئول پرداخت بدهی شرکت به شمار می روند:

۱)  در شرکت با مسئولیت محدود، شرکاء (سهم الشرکه داران) فقط تا میزان سرمایه ای که در شرکت با مسئولیت محدود دارند مسئول بدهی شرکت نیز خواهند بود. مثلاً اگر سرمایه ثبت شده شرکت یک میلیارد ریال باشد و یکی از شرکاء دارای ۱۰ درصد سهم الشرکه یعنی صد میلیون ریال سهم الشرکه باشد در مورد بدهی های شرکت فقط تا میزان صد میلیون ریال مسئول خواهد بود.

۲) اگر در نام شرکت با مسئولیت محدود نام یکی از شرکاء (دارندگان سهم الشرکه) همراه با نام شرکت، قید شود آن شریک، در برابر اشخاص ثالث، در مورد تعهدات و بدهی های شرکت، مانند ضامن، به شمار می رود.

۳) اگر در نام شرکت با مسئولیت محدود، عبارت “با مسئولیت محدود”  آورده نشود آن شرکت در برابر اشخاص ثالث همچون شرکت تضامنی به شمار خواهد رفت و هر یک از شرکاء (دارندگان سهم الشرکه) مسئول پرداخت همه بدهی های شرکت با مسئولیت محدود، خواهند بود.

۴) در هنگام تاسیس (پیدایش) شرکت با مسئولیت محدود، شرکاء در مورد ارزشی که برای آورده غیر نقدی یکدیگر در نظر گرفته اند در برابر اشخاص ثالث، برای پرداخت بدهی های شرکت تا میزان ارزشی که برای آورده غیر نقدی، در نظر گرفته اند، مسئولیت تضامنی دارند.

۵) شرکاء (دارندگان سهم الشرکه) در شرکت با مسئولیت محدود در هنگامی که کوتاهی و اشتباهات آنان در هنگام تاسیس شرکت، باعث بطلان شرکت گردد در برابر اشخاص ثالث در مورد بدهی و تعهدات شرکت، مسئولیت تضامنی دارند.

در صورتی که به انتخاب وکیل یا مشاوره در زمینه های مرتبط با نوشتارهای من نیاز داشتید یا به برگزاری کارگاه و دوره های آموزشی برای خود و مدیران و کارکنان شرکتتان در موارد یاد شده، علاقه مند، بودید درخواست خود را به s.raeisikia@gmail.com ارسال یا با شماره های ۸۸۳۲۱۰۸۸ و ۸۸۳۲۳۲۷۹ (گروه حقوقی برهان) تماس، حاصل فرمائید.

صادق رئیسی کیا

چهاردهم اسفندماه ۱۳۹۴

راه‌های تماس

اگر به مشاوره حقوقی یا وکیل در زمینه‌های مرتبط با نوشتارهای من نیاز داشتید یا به برگزاری کارگاه و دوره‌های آموزشی برای خود و مدیران و کارکنان شرکتتان در موارد یاد شده، علاقه‌مند، بودید می‌توانید درخواست خود را با شماره‌های ۸۸۳۲۱۰۸۸ و ۸۸۳۲۳۲۷۹ (گروه حقوقی برهان) در میان بگذارید.

درخواست مشاوره حضوری، تلفنی، آنلاین

81
دیدگاهتان را ثبت کنید

avatar
37 دیدگاه جدید
44 پاسخ به دیدگاه
9 دنبال‌کننده
 
فعال‌ترین دیدگاه
داغ‌ترین دیدگاه
40 نویسندگان دیدگاه
محمدیمحمدم.سامیرحامد کریمی جدیدترین ثبت‌کنندگان دیدگاه
  اشتراک  
اطلاع رسانی برای
sahra
مهمان

سلام من رشتم حسابداریه ۴ماهه فارق التحصیل لیسانسم شدم تا حالا سابقه ای تو این کار نداشتم اگه تو شرکت پخش حسابداری کنم می تونم موفق شم تو کارم؟شروع کار خیلی سخته؟

حمیدرضا باغشاهی
مهمان
حمیدرضا باغشاهی

بسیار عالی بود اما یک سوال مباشرت مدیر عامل در چه اموری لازم وضروری است؟

خورشیدی
مهمان
خورشیدی

سلام دوتا سوال داشتم
اول :در شرکتهای با مسیولیت محدود ایا میشه شخصی سهم الشرکه داشته باشه ولی عضو هیات مدیره نباشه ؟
دوم :ایا میشه کسی رو که فقط ۱۵درصد سهم داره رو بدون رضایت خودش وبا تصمیم بقیه سهام داران از هیات مدیره خارج کرد
ممنون میشم جوابمو بدین

سيامك
مهمان
سيامك

سلام و وقت خوش
در مجموعه ای مدیر اداری هستم، مالک مجموعه من را به عنوان مدیرعامل یکی از شرکتهای خود منصوب کرده، مدیرعامل صوری با ۵٪‏ سهم الشرکه و بدون حق امضا، شرکت مسوولیت محدود. متاسفانه بدهی سنگین مالیاتی برای این شرکت امده،. بنده هیچ نقشی نداشتم و شرکت صرفا جهت اخذ تسهیلات بانکی ثبت شده بود، حال چگونه باید این موضوع را اثبات کنم که این مالیات بر عهده من نیست، لطفا راهنمایی کنید، ممنون

سعید
مهمان
سعید

من یه سوالی داشتم.
من به عنوان رئیس هیت مدیره شرکت با سهم ۵ درصد شرکتی ثبت کردم و در اساسنامه کلیه امور مالی به عهده رییس هیت مدیره نوشته شده و امضا قرار داد به عهده مدیر عامل.
الان شرکت بدهی زیادی داره. چقدر از این بدهی به عهده منه؟

حامد
مهمان
حامد

سلام.من تو شرکتی به عنوان رئیس هیئت مدیره معرفی شدم(به صورت صوری) که ۲ درصد سهم دارم.الان از اون شرکت اخراج شدم.آیا مشکلی تو آینده تهدیدم میکنه؟آیا الان دارایی به اسم من اومده؟ممنون
شرکت با مسئولیت محدوده

عباس طاهری
مهمان
عباس طاهری

سلام سال۹۰شرکت بامسئولیت محدود ثبت کردیم به دلیل صوری بودن آدرس نتوانستیم پرونده مالیاتی تشکیل دهیم فعالیتی نداشتیم ولی به دلیل نداشتن پرونده نتوانستیم اظهارنامه و عدم فعالیت رد کنیم به اداره مالیات مراجعه کردیم سرممیز گفت مالیات وجریمه سنگینی در انتظار شماست لطفا مارا راهنمایی کنید چکارکنیم که ازین مخمصه نجات یابیم با توجه به نداشتن درآمداز شرکت حتی یک ریال باتشکر

سامان
مهمان
سامان

با سلام و احترام
ضمن تشکر از خدمات شایسته ای که در خصوص اطلاع رسانی مباحث حقوقی دارید.یک سوال در مورد عوارض کسب و پیشه درخصوص شرکت با مسئولیت محدود دارم
آیا شرکت ها نیز باید عوارض کسب و پیشه را به شهرداری پرداخت کنند؟
درصورتی که شرکت فعالیت تحقیقاتی داشته باشد وضعیت پرداخت عوارض کسب و پیشه برای آن شرکت چه حالتی دارد؟
آیا شرکت بامسئولیت محدود در زمینه تحقیقاتی جزء صنف خاصی تلقی می گردد؟ و آیا برای فعالیت خود نیازمند گرفتن جواز کسب از صنف خاصی می باشد؟
از پاسخگویی شما بسیار سپاسگزارم

مقصودی
مهمان
مقصودی

با سلاو عرض ادب و احترام من و همسرم شرکتی با مسئولیت محدود ثبت نموده و چند سال مشغول به فعالیت بوده ایم. اکنون بدهی مالیاتی در حدود چهل میلیون تومان بابت عملکرد، حقوق و ارزش افزوده داریم. مالیات ها همه علی الرأس بوده و قطعی شده است. در چند مورد اعتراض نموده ایم اما چون دفاتر نداشتیم اعتراضمان رد شد. سؤال من این است با اعلام عدم فعالیت در سال ۹۴ ، در صورتی که سازمان امور مالیاتی بخواهد اقدام به اجرا نماید آیا اموال شخصی ما توقیف خواهد شد؟؟ لازم به ذکر است آدرس محل سکونتمان را به… ادامه یادداشت »

ذهنی
مهمان
ذهنی

با سلام
بنده مدیر عامل شرکتی با مسئولیت محدود هستم که ۲ درصد سهام شرکت به نام اینجانب است. شرکت عملا از سال ۸۹ هیچ فعالیتی نداشته ولی رسماً اعلام عدم فعالیت نکرده. تا این سال مبلغ ۲۰ میلیون تومان مالیات محاسبه شده. شرکت دارای هیچ سرمایه ای بغیر از سرمایه ی اولیه به مبلغ ۵ میلیون تومان نیست. گردش حساب شرکت تا سال ۸۹، ۴۴ میلیون تومان است. سهم اینجانب از مالیات چقدر است؟ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

مجتبی
مهمان
مجتبی

سلام
دوستی دارم که از من خواسته که برای ثبت شرکتی با مسئولیت محدود، به او کمک کنم و تا زمان ثبت مدیر عامل شرکت شوم.
خودش هم چون در شرکت دیگری مدیر عامل است نمی تواند در این شرکت هم مدیر عامل شود.
خواستم بدانم برای من خطری ندارد که به صورت صوری مدیر عامل شرکت شوم؟

رضا
مهمان
رضا

با سلام یکی از دوستان بنده شرکتی تولیدی به صورت سهامی خاص ثبت نموده و از بنده خواست تا اسمم را به عنوان عضو هیئت مدیره درج نماید. اکنون شرکت مشغول به فعالیت می باشد . بنده نیز به عنوان عضو هیئت مدیره ۱ درصد در سهام شرکت سهیم می باشم. خودم در شرکت دیگری مشغول به فعالیت می باشم و دخالتی در امور شرکت وی ندارم. اگر این شرکت بدهی مالیاتی داشته باشد شامل حال بنده هم می شود؟ اگر جواب مثبت باشد آیا به میزان ۱ درصد سهم بایستی بدهی مالیاتی را بپردازم؟ شایان ذکر می باشد که… ادامه یادداشت »

مقصودی
مهمان
مقصودی

با سلام مدیرعامل یک شرکت با مسئولیت محدود هستم از زمان تاسیس شرکت ۱۳۸۷/۱۱/۱۹ تا کنون حدود ۲۵ میلیون تومان بدهی مالیاتی دارم که همگی علی الراس محاسبه شده و علیرغم اعتراضات من تعدادی از مقادیر قطعی گردیده مقادیری هم همچنان درگیر اعتراض هستم طبق آنچه در بالا قید فرموده اید در نام شرکت عبارت با مسئولیت محدود نیامده است (رایان فناور بیستون) به تنهایی قید شده طبق ابن که مدیران فقط به اندازه سهم الشرکه خود در سرمایه شرکت مسئولیت دارند (سرمایه شرکت یک میلیون ریال) آیا در صورت عدم پرداخت اموال شخصی من توقیف و مصادره خواهد شد… ادامه یادداشت »

امیر
مهمان
امیر

سلام و وقت بخیر من دو سال پیش بعلت مشکلاتی مدرکم رو برای ثبت شرکت به یکی از دوستان دادم. الان سمت من مدیر عامل شرکت هست و سهام من ۱ سهم به ارزش ۱۰۰۰۰ ریال و باقی سهام بصورت۹۹ درصد به ارزش ۹۹۹۹۹۹۰۰۰۰ ریال سهم به نام مالک اصلی شرکت مشخص و قید شده . در این رابطه سوالم اینست که با توجه به اینکه هیچ نامه ای از طرف اداره مالیات برای من نیامده ، اگر شرکت فوق بدهی مالیاتی داشته باشد بر عهده من هست ؟ و اینکه اگر مالیات بر عهده من هست با توجه به… ادامه یادداشت »

میثم
مهمان
میثم

با سلام من یک شرکت مسئولیت محدود دارم که متاسفانه برای سال های ۹۰ تا ۹۳ اداره ی مالیات مبلغی رو برای ما قطعی کرده و فرستاده اداره ی وصول و اجرا و اونا هم حساب های ما رو مسدود کردن. من به مقدار مالیات اعتراض کردم و الان پروندم تو هیات ۲۱۶ هستش. مساله اینه که ما تو سال ۹۰ برای اینکه بخواییم از مدرک یکی از دوستان مون برای گرید شرکت استفاده کنیم، اسم ایشون رو با یک آگهی تو اعضای هیات مدیره آوردیم. البته ایشون هیچ سهامی در شرکت نداشتن. حالا حساب ایشون رو هم بستن. آیا… ادامه یادداشت »

lili
مهمان
lili

سلام. همسر من در یک شرکت سهامی خاص با مسولیت محدود در مشهد که قبلا فعال بوده و الان دیگه کار نمیکنه عضو هیات مدیره بودن. البته فقط بطور صوری و برای فرار مالیاتی مدیران شرکت. هنوز هم اسم ایشان در هیات مدیره هست. البته شرکت چند سالیه تعطیله و روزنامه رسمی هم چاپ نشده براش.
بجز مسولیت هایی که در سایت برشمردید ایا امکان داره در آینده اعضای هیات مدیره این شرکت رو بازداشت یا زندانی کنند؟ چون بدهی بالایی داره شرکت.

ابوالفضل
مهمان
ابوالفضل

سلام. از‌مدرکم جهت رتبه بندی در سال ۸۷ استفاده کردم. و الان متوجه شدم که اسم منو به عنوان مدیر عامل رد کرده اند. حالا بعد ۹ سال از طرف دارایی یاسوج برام پیامک اومده که مقدار متنابهی بدهکار مالیاتی هستم بابت حقوق کارکنان این شرکت.
حالا چرا باید کل مالیات شرکت رو من بدم در حالی که ۶ درصد سهم داشتم تو این شرکت؟؟ به کجا باید اعتراض کنم؟

salam
مهمان

سلام
من در یک شرکت با مسولیت محدود عضو هیت مدیره هستم البته حق امضا فقط به مدیر عامل داده شده و شرکت اقدام به دریافت وام نموده خواستم بپرسم در صورت مشکل در باز پرداخت وام یا عدم توان باز پرداخت وام مسولیتی شامل حال اعضای هیئت مدیره خواهد بود یا مسولیت بر عهده مدیر عامل میباشد؟

علی امامعلی زاده
مهمان
علی امامعلی زاده

سلام وقت بخیر بنده رئیس هئیت مدیره یک شرکت مسئولیت محدوده هستم یکسال پیش در هئیت مدیره صورت جلسه نوشتیم و برای هر ماه کاری مدیرعامل یک میلیون تومان در عرض یکسال کاری معین کردیم زیر صورت جلسه را تمای اعضای هئیت مدیره امضانمودند اما مهر شرکت زده نشد به این دلیل که صورت جلسه تا زمان شروع کار سندیت واعتبار نداشته باشد با توجه به اینکه در اساسنامه قید شده که تمامی اوراق با مهر شرکت دارای اعتبارخواهد بود. بعد از گذشت یکسال مدیرعامل شرکت هیچ گونه فعالیتی نداشته است واز همان زمان ترک کارنموده بود الان ادعا میکنندکه… ادامه یادداشت »

بهروز
مهمان
بهروز

با سلام و احترام شما در اول مطالب فرمودید” برابر قانون، شرکت ها شخصیتی مستقل از سهامداران و مالکین خود دارند بنابراین اصل بر این است که دارائی، بدهی، بستانکاری و تعهداتشان به خودشان مربوط می شود نه به سهامداران و مالکین و مدیران آنها. به گونه ای کلی و به عنوان یک قانون فراگیر می توان گفت که مسئول پرداخت بدهی های یک شرکت، خود آن شرکت است و بدهی شرکت را اصولاً از محل اموال و دارائی و از حساب همان شرکت، پرداخت می کنند نه از محل اموال و حساب شخصی سهامداران و مالکین و مدیران آنها.… ادامه یادداشت »

جواد کلهر
مهمان
جواد کلهر

با سلام بمدت دو سال عضو هیأت مدیره شرمتی در یاسوج بودم و بهمن ۹۰ از شرکت خارج شدم . ۹۶/۱۲/۷ برام پیامک زدن که بابت مالیات بر ارزش افزوده بدهکارم . شرکت مسئولیت محدود و پیمانکاری بوده . در تمام آگهی های روزنامه رسمی شرکت عنوان شده که حق امضا با خانم . . . و مهر شرکت بوده . حق الشرکه من پنجاه هزار ریال از یک میلیون ریال بوده آیا بابت مالیات بر ارزش افزوده مسئول هستم؟ اگر بله ، از کجا بفهمم و اطمینان کنم که در همان بهمن ۸۸ تا بهمن ۹۰ مالیاتی قطعی و… ادامه یادداشت »

سينا
مهمان
سينا

سلام . با سپاس از پاسخ روشن به سوالات.
١- آیا مدیر مالی شرکت خصوصی در قبال بدهی مالیاتی مسئولیتی دارد یاخیر؟
٢- با توجه به اینکه کثرت شرکتها دو دفتره بوده و فرار مالیاتی دارن و حساب سازی می کنند، آیا مدیر عامل یا اعضای هیئت مدیره می توانند در قبال بدهی مالیاتی ناشی از علی الراسی بجهت کتمان درآمدی که خوشان سیاست گذاری نموده اند، از مدیر مالی ادعایی داشته باشند؟
٣- اگر مدیرعامل قبل از رسیدگی مالیاتی و ابلاغ برگ تشخیص از شرکت خارج شود، آیا باز مسئولیت تضامنی مالیاتی برای آن سال خواهد داشت؟
سپاسگذارم

عباس ميرزاحسيني
مهمان
عباس ميرزاحسيني

باسلام وسپاس بنده در شرکتی به عنوان نماینده حقوقی شرکتی به عنوان مدیر عامل وعضو هئیت مدیر بود م حالا دارای بابت بدهی می تواند نسبت به بستن حساب اینجانب اقدام کند

حام
مهمان
حام

سلام
با تشکر فراوان از شما
طی انجام قراردادی با شرکتی با مسؤلیت محدود و به دنبال عدم تعهد و اثبات کلاهبرداری شرکت و بدهکاری آن محرز گردید. که در دستور اجرایی حساب‌های شرکت توقیف شده. الان اگر شرکت چیزی به نام نداشته باشه چه راهی برای وصول طلب باقی است ؟

مهدی
مهمان
مهدی

سلام وقتتون بخیر
ما سال ۷۹ شرکتی با مسئولیت محدود تشکیل دادیم بنده بعنوان مدیر عامل با ۵۰% سهم وشریکم هم رئیس هیئت مدیره با ۵۰% سهم و با این مضمون
که کلیه قراردادها و…با اامضائ شرکاء و مهر شرکت معتبر میباشد.
اما شریکم با امضای شخصی و مهر شرکت گویا کارهای زیادی گرفته ، این درحالی بود که بعد از گذشت یکسال فعالیت ما تعطیلی شرکت را اعلام کرده بودیم (انجام کار بعد از اعلام تعطیلی)
حالا موبایلهای من بازداشت شده اند
حال شرایط پردختی مالیاتهای ما چگونه خواهد بود؟
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

امیر
مهمان
امیر

باسلام اینجانب عضو نظام مهندسی تهران می باشم و با بستن قراردادی، پروانه خود را در اختیار یک شرکت با مسئولیت محدود قرارداده ام. به این صورت که به عنوان عضو هیئت مدیره خارج از شرکا می باشم. سوالم این است که در صورتی که این شرکت متحمل بدهی، دیون، خسارت، مالیات و.. شود، آیا با توجه به اینکه بنده خارج از شرکا هستم، متحمل هزینه ای می شوم؟ آیا به منظور احتیاط بیشتر، لازم است تاکید شود که عضو هیئت مدیره خارج از شرکا و “غیر موظف” هستم؟ همچنین آیا لازم است که این قرارداد به صورت رسمی و… ادامه یادداشت »

عبداله
مهمان
عبداله

با درود
شما در اول مطالب فرمودید” برابر قانون، شرکت ها شخصیتی مستقل از سهامداران و مالکین خود دارند بنابراین اصل بر این است که دارائی، بدهی، بستانکاری و تعهداتشان به خودشان مربوط می شود نه به سهامداران و مالکین و مدیران آنها. در این باب سازمان امور مالیاتی را استثنا قرار دادید.آیا احکام صادره از ادارات کار و دادگاه ها درمورد دعاوی حقوقی بین کارگر و کارفرما و بر علیه شرکت هم فقط بر شخصیت حقوقی شرکت متصور هست یا این هم استثناست؟

پدرام
مهمان
پدرام

بنده سهامدار یک شرکت مسئولیت محدود هستم و هیچگاه جزو مدیران و اعضا هئیت مدیره نبودم .طبق آخرین اطلاعم شرکت بدهی قطعی ارزش افزوده داره .
آیا بنده در حوزه وصول مطالبات اداره مالیاتی مسئولیتی برای پرداخت این بدهی مالیاتی دارم ؟
ممنون از بزرگواری و مشاوره شما

میثم
مهمان
میثم

سلام.من چندسال پیش مدرکم راجهت رتبه بندی دراختیاریک شرکت پیمانکاری گذاشتم.که درروزنامه رسمی مرابعنوان عضوهیت مدیره خارج ازشرکا قرارداده.وضمنا یک تعهدمهظری به من داده که تمام مسولیت ها وبدهی های مالی ومالیاتی بعهده خودش باشه ایااگربدهی مالیاتی یاخسارتی پیش بیاد برعهده من میباشد.ممنون اگرپاسخ بدین

امیر ر
مهمان
امیر ر

با سلام، من در یک شرکت مسئولیت محدود به صورت کاملا صوری و بدون داشتن هیچ گونه سهامی (در اساسنامه شرکت هم ذکر شده) به سمت رییس هیئت مدیره منصوب شدم. ایا بدهی های احتمالی شرکت و مالیات های آن برای من هم مسئولیتی دارد؟ در صورت عدم پرداخت مالیات توسط شرکت و شرکا، از منظر قانونی مسئولیتی در قبال پرداخت بدهی ها و مالیات های پرداخت نشده آن شرکت ، و یا هرگونه کار خلاف قانون و یا کلاه برداری ، از حساب و دارایی های شخصی دارم؟
با سپاس

ف.رحيمى
مهمان
ف.رحيمى

سلام
من ٢٪؜ از سهام یک شرکت مسولیت محدود را داشتم که در اون دوره بدهى مالیاتى داشت ،از شرکت جدا شدم در حال حاضر ، آیا من امکان پرداخت از ٢٪؜ مالیات خودم رو دارم که بتونم از ممنوع الخروجى هم خارج بشم؟؟

مجتبی
مهمان
مجتبی

سلام اگر شرکت بدهی مالیاتی داشته باشد اشخاص به اندازه سهمشان بدهکارند چون پدرم در شرکتی بوده مدیرعامل و اعضا متواریند و حالا حساب شخصی پدر بنده مسدود شده است میتوانیم به اندازه ای که در شرکت سهم داشتیم بدهی مالیاتی را پرداخت کنیم یا باید کل ان تسویه شود

حامد کریمی
مهمان
حامد کریمی

باسلام

در قراردادی فی مابین شرکت مسیولیت محدود ما و کارفرما ، کارفرما طرح دعوی حقوقی کرده است، در قرارداد نام شرکت بدون عبارت مسئولیت محدود درج شده، آیا در این حالت اعضا هیئت مدیره مسئول پرداخت خسارات هستند؟ کارفرما نیز شرکت مسئولیت محدود است که ایشان هم ذکر نکرده و فقط اسم شرکتهای دو طرف درج شده.
و اگر هستند انحلال شرکت در این حالت تاثیری در مسئولیت اعضا هیئت مدیره دارد؟

امیر
مهمان
امیر

سلام ، من همکاری دارم که کارمند دولت هست و با خانم ایشون شرکتی با مسئولیت محدود ثبت کردیم با سرمایه اولیه شرکت ۱/۰۰۰/۰۰۰ ریال و درصد سهام ۵۰ به ۵۰ ، مدیرعامل و حق امضا دست خانم همکارم هست. موقع واریز سرمایه اولیه شرکت(۵۰۰/۰۰۰) مبلغ رو من به همکارم دادم و اونم یکجا مبلغ۱/۰۰۰/۰۰۰ ریال را برای سرمایه اولیه واریز کرد و فیش واریزی دست همکارم هست، حالا مدعی شده تو به عنوان ۵۰درصد سهامدار اسمت داخل شرکته ، درصورتیکه الان بعد از چند قرارداد که اجرای کار انجام دادیم و مبالغ قراردادها به حساب شرکت واریز شده حاضر… ادامه یادداشت »

م.س
مهمان
م.س

سلام در شرکت مسوولیت محدود اگر جهت ادامه فعالیت نیاز به سرمایه وجود داشته باشد و احدی از شرکا از پرداخت سهم الشرکه خود امتنا نماید چه اقدام قانونی میتوان انجام داد ، که هم فعالیت شرکت مختل نشود و هم بعدا ایشان نتواند ادعایی داشته باشد ؟ ممنون

محمد
مهمان
محمد

سلام. در سال ۹۳ مدرکم رو برای کسب رتبه به یک شرکت واسطه رتبه بندی واگذار کردم. الان و بعد از ۵ سال بصورت اتفاقی متوجه شدم اسم من به مدت نامحدود جزو اعضای هیات مدیره یک شرکت فنی و مهندسی با مسئولیت محدود هستش و هنوز اسم منو خارج نکردن از اعضا. در ضمن درآخرین آگهی شرکت، جلوی اسم من نوشته شده (خارج از شرکا). سوال اولم اینه که اگر توو این مدت این شرکت مشکل مالیاتی داشته باشه، من رو هم شامل میشه یا نه. و سوال دومم اینه که روال قانونی شکایت برای خارج شدن اسمم از… ادامه یادداشت »

محمدی
مهمان
محمدی

سلام من در یک شرکت با مسئولیت محدود بعنوان مهندس امتیاز آور مدرکمو در سال ۸۸ تحت عنوان مدیر عامل بدون سهم ارایه کردم و در دفتر خانه رسمی ثبت شد که تعهدات بعهده وکیل که همون رییس هیئت مدیره است می باشد و در روزنامه رسمی هم قید شد که سهامدار رییس هیئت مدیره است و اسناد تعهد آور فقط با امضای اون معتبره. اونم به ما صورت جلسه خروج از شرکت داد اما د ثبت شرکت ها ثبت نکرده. تکلیف مالیات با چه کسیه