هشدار: ذکر و باز نشر نوشتارهای من و هر نوشتاری که در روزنامه ها یا روی سایت شخصی و وبلاگهایم منتشر شده منحصراً با قید نام و نام خانوادگی ام و همراه با پیوند سایت و وبلاگهایم مجاز است.

زمان مطالعه: 2 دقیقه

اگر تصمیم دارید نوروز 1389 به مناطق مرکزی و حاشیه ی کویر مرکزی ایران سفر کنید یا این مناطق در مسیر سفرتان قرار می گیرد پیشنهاد می کنم به روستای خرمدشت کاشان سری بزنید. امیدوارم دلایل زیر شما را در مورد پیشنهادم قانع کند.

1- این روستا در 20کیلومتری جنوب شرقی کاشان در مسیر جاده ی قدیم کاشان- نطنز و تقریبا مقابل فرودگاه کاشان ( که اکنون کاربرد دفاعی دارد) قرار گرفته است. این روستا به مسافرانی که از مسیر کاشان به مناطق مرکزی و جنوبی کشور سفر می کنند کمتر از 20 دقیقه پس از خروج از کاشان محیطی سبز ، آرام ، دلنواز و تاریخی هدیه می دهد و خستگی سفر و رانندگی را از تن بدر می کند.

2- از مسیر اتوبان کاشان- اصفهان روستای خرمدشت تقریبا چسبیده به ضلع شمالی اتوبان در 143 کیلومتری اصفهان و در فاصله ی 23 کیلومتری کاشان قرار دارد و از راه دسترسی نسبتا مناسبی نیز برخوردار است.

بنابراین می توانید پس از دیدن خرمدشت واستراحت از هر دو مسیر فوق با فاصله و زمان کوتاهی در ادامه ی مسیر خود قرار گیرید یا به کاشان بازگردید.

3- زیارتگاه محمد بن موسی بن جعفر(علیه السلام ) در این روستا واقع است. برای استراحت بین راهی و اقامه ی نماز محیط خوبی است.

4- آتشکده ( چهارطاقی) خرمدشت که از آثار دوران ساسانی و شبیه بنای چهار طاقی نیاسر می باشد ( با این تفاوت که فاقد سقف است و سنگهای به کار رفته در آن متفاوت از چهار طاقی نیاسر می باشند و دچار تخریب و ویرانی های بسیاری شده است) به عنوان یکی از مظاهر تمدن کهن ایران ، یکی از جاذبه های تاریخی روستای خرمدشت و بسیار دیدنی است.

5- خرمدشت مردمانی پر تلاش و مهماندوست و محیط شادابی دارد.شاید به همین دلیل خرمدشت نامیده شده است.

6- هوا و طبیعت خرمدشت در ایام نوروز بسیار فرح بخش و با صفاست.

7- مسیر هر سفری بخشی از همان سفر است. خود و خانواده اتان را با شتاب در رانندگی و عجله در رسیدن به مقصد در معرض خطر قرار ندهید و از لذت و دیدنی های مسیر محروم نکنید. ایران بزرگ و همه جایش زیباست.

صادق رئیسی کیا

راه‌های تماس

اگر به مشاوره حقوقی یا وکیل در زمینه‌های مرتبط با نوشتارهای من نیاز داشتید یا به برگزاری کارگاه و دوره‌های آموزشی برای خود و مدیران و کارکنان شرکتتان در موارد یاد شده، علاقه‌مند، بودید می‌توانید درخواست خود را با شماره‌های ۸۸۳۲۱۰۸۸ و ۸۸۳۲۳۲۷۹ (گروه حقوقی برهان) در میان بگذارید.

درخواست مشاوره حضوری، تلفنی، آنلاین

0 0 votes
امتیازدهی به مقاله
2 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments

باسلام.من اهل اين روستا نيستم ولي تردد زيادي دارم.اين روستا خيلي قشنگه و آب و هواش تو اون منظقه تكه.
ولي متاسفانه به دليل بي تدبيري و بي مسووليتي مديران و مسوولين اين روستا و خود كاشان آب قناتهاي اين روستا كم شده و مسوولين اين روستا بايد احياي قناتهاي اين روستا رو در اولويت بزارن.