هشدار: ذکر و باز نشر نوشتارهای من و هر نوشتاری که در روزنامه ها یا روی سایت شخصی و وبلاگهایم منتشر شده منحصراً با قید نام و نام خانوادگی ام و همراه با پیوند سایت و وبلاگهایم مجاز است.

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

۱- شاخص های ملی محیط کسب و کار در صنعت ورزش

 

۲- اقلام و اطلاعات آماری در صنعت ورزش

 

این دو موضوع از جمله موضوعاتی است که مسئولان وزارت ورزش و جوانان و تشکل های اقتصادی صنعت ورزش در ایران بایستی بدان توجه نمایند.

این نوشتار کوتاه را از این جهت منتشر کردم که اهالی و کارشناسان و دوستداران ورزش را به چیزی بیشتر از مسائل روزمره ورزش، توجه داده باشم.

قابل ذکر است که برابر ماده ۴ قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار که در بهمن ۱۳۹۰ به تصویب رسید اتاق های بازرگانی موظف شده اند به منظور اطلاع سیاست گزاران از وضعیت محیط‌ کسب و کار در کشور، شاخص های ملی محیط کسب و کار در ایران را تدوین و به طور سالانه و فصلی حسب مورد به تفکیک استانها، بخشها و فعالیتهای اقتصادی، سنجش و اعلام نمایند.

 

همچنین وزارت امور اقتصادی و دارایی موظف شده است با همکاری دستگاه های اجرائی و نهادهای بین‌المللی، جایگاه ایران در رتبه‌بندیهای جهانی کسب و کار را بهبود بخشد و وضعیت اقتصادی مناسب کشور را به سرمایه‌گذاران خارجی معرفی کند.

 

طبق ماده ۶ قانون مذکور مرکز آمار ایران موظف شده است برنامه ملی آماری کشور را طوری تهیه کند که بر اساس آن اطلاعات آماری مورد نیاز برای فعالان اقتصادی و سرمایه‌گذاران در ایران در پایگاه اطلاعات آماری کشور به شکل مستمر و روزآمد با ذکر اقلام و اطلاعات آماری مورد نیاز سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی ارائه گردد.

 

صادق رئیسی کیا

یکم آذرماه ۱۳۹۴

راه‌های تماس

اگر به مشاوره حقوقی یا وکیل در زمینه‌های مرتبط با نوشتارهای من نیاز داشتید یا به برگزاری کارگاه و دوره‌های آموزشی برای خود و مدیران و کارکنان شرکتتان در موارد یاد شده، علاقه‌مند، بودید می‌توانید درخواست خود را با شماره‌های ۸۸۳۲۱۰۸۸ و ۸۸۳۲۳۲۷۹ (گروه حقوقی برهان) در میان بگذارید.

درخواست مشاوره حضوری، تلفنی، آنلاین

0 0 votes
رأی دهی به مقاله
اشتراک
اطلاع رسانی برای
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments