هشدار: ذکر و باز نشر نوشتارهای من و هر نوشتاری که در روزنامه ها یا روی سایت شخصی و وبلاگهایم منتشر شده منحصراً با قید نام و نام خانوادگی ام و همراه با پیوند سایت و وبلاگهایم مجاز است.

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

 

1- عضو علی البدل هیات مدیره تا زمانی که برابر تشریفات قانون تجارت و برابر اساسنامه شرکت سهامی به عضویت اصلی هیات مدیره در نیامده است هیچ نقش، مسئولیت و حقوقی در اداره شرکت سهامی و تصمیمات و فعالیت های آن ندارد.

 

2- هیات مدیره شرکت سهامی می تواند عضو علی البدل هیات مدیره را به عنوان کارشناس، جهت مشورت و بهره مندی از دانش و تجربه او طرف همکاری یا شور قرار دهد ولی نمی تواند او را به عنوان عضو علی البدل هیات مدیره به جلسات هیات مدیره دعوت کند و یا او را به عنوان عضو علی البدل هیات مدیره در تصمیمات و فعالیت های شرکت دخالت دهد.

 

 

صادق رئیسی کیا

بیست و دوم مردادماه 1394

راه‌های تماس

اگر به مشاوره حقوقی یا وکیل در زمینه‌های مرتبط با نوشتارهای من نیاز داشتید یا به برگزاری کارگاه و دوره‌های آموزشی برای خود و مدیران و کارکنان شرکتتان در موارد یاد شده، علاقه‌مند، بودید می‌توانید درخواست خود را با شماره‌های ۸۸۳۲۱۰۸۸ و ۸۸۳۲۳۲۷۹ (گروه حقوقی برهان) در میان بگذارید.

درخواست مشاوره حضوری، تلفنی، آنلاین

2 1 vote
امتیازدهی به مقاله
اشتراک
اطلاع رسانی برای

6 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments

با عرض سلام و احترام
اگر در اساسنامه شرکت انتخاب عضو علی البدل هیئت مدیره درج نشده باشد و قرار باشد اعضاء علی البدل در مجمع انتخاب شوند. آیا این مورد باید در جلسه مجمع عمومی فوق العاده با اصلاح اساسنامه همراه باشد و یا می توان در جلسه مجمع عمومع عادی بطور فوق العاده عضو یا اعضاء علی البدل را انتخاب نمود.

با سپاس

سلام آیا در شرکت‌های دولتی اساسا در حالتی که اعضای اصلی هیات مدیره حاضر هستند و تغییر ننموده اند عضو علی البدل از نظر قانونی به عنوان هیات مدیره محسوب میشود؟ لطفا با مستند قانونی باشد سپاسگزارم

ایا در شرکتهای تعاونی مسکن عضو علی البدل هم همین نقش را دارد؟
یعنی مسئولیت و اختیارات عضو علی البدل در شرکت تعاونی چیست؟