هشدار: ذکر و باز نشر نوشتارهای من و هر نوشتاری که در روزنامه ها یا روی سایت شخصی و وبلاگهایم منتشر شده منحصراً با قید نام و نام خانوادگی ام و همراه با پیوند سایت و وبلاگهایم مجاز است.

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

 

 

1- مدیرعامل شرکت سهامی اگر عضو اصلی هیات مدیره نیز باشد باید از سوی رئیس هیات مدیره و در غیاب وی از سوی نایب رئیس هیات مدیره به جلسات هیات مدیره دعوت شود و در جلسه هیات مدیره دارای حق رای است.

 

2- اگر مدیرعامل شرکت سهامی، عضو اصلی هیات مدیره شرکت نباشد هیات مدیره شرکت  به لحاظ قانونی تکلیف ندارد که او را به همه جلسات هیات مدیره دعوت کند.

 

3- مدیرعاملی که عضو اصلی هیات مدیره شرکت سهامی نیست در جلسات هیات مدیره صاحب حق رای نیست و هیات مدیره شرکت نمی تواند به هنگام رای گیری او را نیز در تعداد و در نصاب های قانونی رای گیری دخالت دهد.

 

4- عدم دعوت از مدیرعاملی که عضو اصلی هیات مدیره نیست به شرکت در جلسه هیات مدیره و اتخاذ تصمیم بدون اخذ دیدگاه و نظرات وی، در موارد خاصی می تواند برای هیات مدیره شرکت موجب مسئولیت های مدنی و قانونی شود.

 

 

صادق رئیسی کیا

بیست و یکم مردادماه 1394

راه‌های تماس

اگر به مشاوره حقوقی یا وکیل در زمینه‌های مرتبط با نوشتارهای من نیاز داشتید یا به برگزاری کارگاه و دوره‌های آموزشی برای خود و مدیران و کارکنان شرکتتان در موارد یاد شده، علاقه‌مند، بودید می‌توانید درخواست خود را با شماره‌های ۸۸۳۲۱۰۸۸ و ۸۸۳۲۳۲۷۹ (گروه حقوقی برهان) در میان بگذارید.

درخواست مشاوره حضوری، تلفنی، آنلاین

0 0 votes
امتیازدهی به مقاله
اشتراک
اطلاع رسانی برای

0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments