هشدار: ذکر و باز نشر نوشتارهای من و هر نوشتاری که در روزنامه ها یا روی سایت شخصی و وبلاگهایم منتشر شده منحصراً با قید نام و نام خانوادگی ام و همراه با پیوند سایت و وبلاگهایم مجاز است.

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

 

1- برابر قسمت اخیر ماده 110 لایحه اصلاح قسمتی از قانون تجارت ایران اگر شخص حقوقی عضو هیات مدیره شرکت سهامی، تصمیم بگیرد نماینده خود در هیات مدیره را تغییر دهد باید همزمان با عزل نماینده پیشین، نماینده جدید خود در هیات مدیره را کتبا به شرکت، معرفی نماید.

 

2- از ماده 17 و ماده 18 و بند 4 ماده 20 و ماده 106 و ماده 128 و ماده 209 لایحه اصلاح قسمتی از قانون تجارت، اینگونه استنباط می شود که صورتجلسه هیات مدیره دایر بر حضور نماینده جدید شخص حقوقی در هیات مدیره و قبولی سمت از سوی وی و دیگر تغییرات احتمالی در ترکیب هیات مدیره بایستی تهیه و به امضاء اعضای هیات مدیره برسد و جهت ثبت و آگهی در روزنامه رسمی کشور و روزنامه کثیرالانتشار شرکت به اداره ثبت شرکت‌ها تسلیم شود.

 

3- اصولا ثبت صورتجلسه تغییرات هیات مدیره در اداره ثبت شرکت‌ها و آگهی آن در روزنامه رسمی کشور و روزنامه کثیرالانتشار شرکت از این جهت است که از یک سو امکان نظارت اداره ثبت شرکت ها بر فرآیند قانونی تغییر مدیران شرکت ها ممکن شود و از سوی دیگر مردم و ذینفعان شرکت سهامی، امکان تشخیص مدیران و تصمیم گیرندگان قانونی شرکت ها را بر اساس یک سند معتبر و رسمی داشته باشند.

 

صادق رئیسی کیا

بیستم مردادماه 1394

راه‌های تماس

اگر به مشاوره حقوقی یا وکیل در زمینه‌های مرتبط با نوشتارهای من نیاز داشتید یا به برگزاری کارگاه و دوره‌های آموزشی برای خود و مدیران و کارکنان شرکتتان در موارد یاد شده، علاقه‌مند، بودید می‌توانید درخواست خود را با شماره‌های ۸۸۳۲۱۰۸۸ و ۸۸۳۲۳۲۷۹ (گروه حقوقی برهان) در میان بگذارید.

درخواست مشاوره حضوری، تلفنی، آنلاین

0 0 votes
امتیازدهی به مقاله
اشتراک
اطلاع رسانی برای

0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments