هشدار: ذکر و باز نشر نوشتارهای من و هر نوشتاری که در روزنامه ها یا روی سایت شخصی و وبلاگهایم منتشر شده منحصراً با قید نام و نام خانوادگی ام و همراه با پیوند سایت و وبلاگهایم مجاز است.

زمان مطالعه: 2 دقیقه

هشدار: پیش از آغاز نوشتار، به اشخاصی که نوشتارهای من در روزنامه ها یا روی سایت شخصی یا وبلاگهایم را بدون ذکر منبع و بدون پیوند سایتم یا وبلاگهایم به نام خود یا دیگری به هر گونه ای منتشر می کنند متذکر می شوم که چشم به راه عواقب قانونی انتشار غیر مجاز و بدون اجازه نوشتارهایم باشند.

ذکر و باز نشر نوشتارهای من و هر نوشتاری که در روزنامه ها یا روی سایت شخصی و وبلاگهایم منتشر شده منحصراً با قید نام و نام خانوادگی ام و همراه با پیوند سایت و وبلاگهایم مجاز است.

۱- ورزش می تواند با غنی کردن اوقات فراغت، توسعه سرگرمی های سالم، افزایش نشاط و با ایفای نقش در سرزندگی مردم به تقویت ایمان و عزم ملی ایرانیان برای دستیابی به اهداف سند چشم انداز ایران کمک کند.

۲- ورزش می تواند با گرد هم آوردن اقشار، اقوام، سلایق، افراد و گروههای مختلف مردم در درون خود در زمینه سازی برای همدلی، هم افزائی، کوشش مدبرانه جمعی در مسیر تحقق آرمانها و اصول قانون اساسی و تحقق مردم سالاری دینی و تحقق عدالت اجتماعی و تقویت پیوستگی بین مردم و حکومت ایفای نقش کند.

۳- ورزش و میادین و آئین های ورزشی می توانند عرصه بروز مقتضیات فرهنگی، جغرافیایی و تاریخی ایرانیان و تجلی گاه اصول اخلاقی و ارزشهای اسلامی، ملی و انقلابی مردم ایران باشند.

۴- ورزش، میادین و مسابقات ورزشی و حضور ورزشکاران مرد و زن ایرانی در میادین و مسابقات ورزشی می تواند معرف خوبی برای نوع، ماهیت و محدوده آزادیهای مشروع و اهمیت کرامت و حقوق انسانها در جمهوری اسلامی ایران باشند.

۵- ورزش می تواند با جلب توجه مردم به خود و با پر کردن اوقات فراغت و ارضاء نیاز های جسمی و عاطفی مردم و تامین سرگرمی های سالم موجب پیشگیری از وقوع بزه، کاهش میزان ارتکاب بزه، افزایش امنیت اجتماعی ایرانیان و استحکام نهاد خانواده در ایران شود.

۶- ورزش می تواند با ایفای نقش در تندرستی و سرزندگی ایرانیان موجبات استحکام شخصیت و سلامت منابع انسانی را فراهم کند و بدین ترتیب دستیابی به سهم برتر منابع انسانی و سرمایه اجتماعی در تولید ملی را که از اهداف سند چشم انداز ایران در افق ۱۴۰۴ است محقق نماید.

۷- توجه به ورزش می تواند برخورداری هر چه بیشتر ایرانیان از سلامت، کاهش هزینه های درمان و بهبود خدمات تأمین اجتماعی را موجب شود.

۸- پرداختن به ورزش می تواند روحیه مسئولیت پذیری، ایثارگری، ایمان، رضایت مندی، برخورداری هر چه بیشتر از وجدان کاری، روحیه ی تعاون و سازگاری اجتماعی، نظم و انضباط، تعهد به انقلاب و جمهوری اسلامی و شکوفایی ایران و موجبات افتخار به ایرانی بودن را در نظر و تجربه ایرانیان افزایش دهد.

۹- ورزش می تواند با ارزش ها، دستاوردها و افتخاراتی که در صحنه داخلی، منطقه ای و بین المللی محقق می سازد در تحقق اهداف زیر که در سند چشم انداز جمهوری اسلامی ایران آمده ایفای نقش نماید:

الف) در الهام بخش بودن جمهوری اسلامی ایران.

ب) در فعال و مؤثر بودن جمهوری اسلامی ایران در منطقه و جهان اسلام.

ج) در تحکیم الگوی مردم سالاری دینی.

د) در معرفی جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک الگوی کارآمد مدیریتی و سیاسی.

ه) در معرفی جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک جامعه اخلاق مدار، نواندیش و پویا.

و) در افزایش تأثیرگذاری جمهوری اسلامی ایران بر همگرایی اسلامی و منطقه ای براساس تعالیم اسلامی و اندیشه های امام خمینی ره.

                                                                                 صادق رئیسی کیا

                                                                                هفتم مردادماه 1394

راه‌های تماس

اگر به مشاوره حقوقی یا وکیل در زمینه‌های مرتبط با نوشتارهای من نیاز داشتید یا به برگزاری کارگاه و دوره‌های آموزشی برای خود و مدیران و کارکنان شرکتتان در موارد یاد شده، علاقه‌مند، بودید می‌توانید درخواست خود را با شماره‌های ۸۸۳۲۱۰۸۸ و ۸۸۳۲۳۲۷۹ (گروه حقوقی برهان) در میان بگذارید.

درخواست مشاوره حضوری، تلفنی، آنلاین

0 0 votes
امتیازدهی به مقاله
اشتراک
اطلاع رسانی برای

0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments