بایسته های حقوقی برای مدیران؛ آیا عضو هیات مدیره شرکت سهامی هر زمان خواست می تواند با استعفاء، خود را از قید مسئولیت و کار در شرکت، رها کند؟

هشدار: پیش از آغاز نوشتار، به اشخاصی که نوشتارهای من در روزنامه ها یا روی سایت شخصی یا وبلاگهایم را بدون ذکر منبع و بدون پیوند سایتم یا وبلاگهایم به نام خود یا دیگری به هر گونه ای منتشر می کنند متذکر می شوم که چشم به راه عواقب قانونی انتشار غیر مجاز و بدون اجازه نوشتارهایم باشند.

ذکر و باز نشر نوشتارهای من و هر نوشتاری که در روزنامه ها یا روی سایت شخصی و وبلاگهایم منتشر شده منحصراً با قید نام و نام خانوادگی ام و همراه با پیوند سایت و وبلاگهایم مجاز است.

اگر در اساسنامه شرکت سهامی، مهلت یا شرایط خاصی برای تسلیم استعفاء هیات مدیره و چگونگی آن، پیش بینی نشده باشد عضو هیات مدیره می تواند در هر زمان که سبب ورود زیان و خسارت به شرکت نمی شود استعفاء بدهد.

استعفای عضو هیات مدیره در شرکت سهامی نمی تواند در زمانی انجام شود که متضمن ورود خسارت و زیان به شرکت باشد.

بطور کلی پس از تسلیم استعفاء و تا زمانی که عضو علی البدل هیات مدیره جایگزین عضو مستعفی نشده باشد یا مجمع عمومی صاحبان سهام برای ترمیم هیات مدیره و انتخاب عضو یا اعضای جدید هیات مدیره تصمیم گیری نکرده باشد مسئولیت های عضو هیات مدیره مستعفی در قبال شرکت محفوظ خواهد بود مگر با طی ترتیبات و تشریفات خاصی که برای رفع مسئولیت، پیش بینی شده است.

                                                                                                                         صادق رئیسی کیا

                                                                                                                         سوم مردادماه ۱۳۹۴

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *