هشدار: ذکر و باز نشر نوشتارهای من و هر نوشتاری که در روزنامه ها یا روی سایت شخصی و وبلاگهایم منتشر شده منحصراً با قید نام و نام خانوادگی ام و همراه با پیوند سایت و وبلاگهایم مجاز است.

زمان مطالعه: 2 دقیقه

هشدار: پیش از آغاز نوشتار،  به اشخاصی که نوشتارهای من در روزنامه ها یا روی سایت شخصی یا وبلاگهایم را بدون ذکر منبع و بدون پیوند سایتم یا وبلاگهایم به نام خود یا دیگری به هر گونه ای منتشر می کنند متذکر می شوم که چشم به راه عواقب قانونی انتشار غیر مجاز و بدون اجازه نوشتارهایم باشند.

ذکر و باز نشر نوشتارهای من و هر نوشتاری که در روزنامه ها یا روی سایت شخصی و وبلاگهایم منتشر شده منحصراً با قید نام و نام خانوادگی ام و همراه با پیوند سایت و وبلاگهایم مجاز است.

ورزش کشورمان برای ظهور در قواره یک صنعت نیاز به یک برنامه منسجم و تلاش مضاعف دارد.

پیشنهادات زیر می تواند بخشی از یک برنامه منسجم و گام هایی در راستای تلاش مضاعف برای پیشرفت صنعت ورزش در ایران باشد.

1- انعقاد توافقنامه همکاری با ستاد مبارزه با مواد مخدر برای استفاده از نفوذ و ظرفیت های اجتماعی و اجرائی ورزش، ورزشکاران، هواداران ورزش، باشگاهها، فدراسیون های ورزشی در مبارزه علیه اعتیاد.

2- متشکل نمودن نیکوکاران کشور که در زمینه ساخت ابنیه، ایجاد فضا و تامین امکانات ورزشی برای اقشار مختلف مردم در نقاط مختلف کشور در تلاش بوده اند در قالب یک سمن (سازمان مردم نهاد) و توسعه این گونه اقدامات نیکوکارانه از طریق ترغیب و تشویق اشخاص به اقدامات و فعالیت های نیکوکارانه ورزشی با در نظر گرفتن اولویت ها و کمبودها.

3- انعقاد توافقنامه همکاری در چهارچوب راهبرد اقتصاد مقاومتی با اشخاص و وزارتخانه های ذیربط از جمله وزارت نیرو، وزارت نفت، وزارت بازرگانی و صنعت و معدن، وزارت کشور، وزارت اقتصاد و دارایی، قوه قضائیه و وزارت بهداشت و درمان جهت بهره گیری از نفوذ و ظرفیت های اجتماعی ورزش، عوامل ورزشی و هواداران ورزش در ترویج مصرف بهینه انرژی، کاهش تلفات و خسارات ناشی از تصادفات و بهبود فرهنگ رانندگی، کاهش مصرف آب، کاهش رفتارهای پر خطر، کاهش میزان جرایم، مبارزه با چاقی و نیز تقویت نظام سلامت مردم ایران.

4- تلاش برای تامین شرایط حضور بانوان در ورزشگاهها از طریق تشکیل کارگروه لازم جهت رایزنی با مراجع عظام، نهادها و اشخاص ذیمدخل در این موضوع و نیز شناسائی موانع ساختاری و اجرائی حضور بانوان در ورزشگاهها و سپس تلاش برای رفع این موانع.

5- توجه فوری به حل مساله حیاتی حق پخش تلویزیونی ورزش از طریق تعامل با مجلس شورای اسلامی برای قانونگذاری در این زمینه و تعامل با صدا و سیما و جلب نظر موافق دولت برای تامین امکانات و شرایط اجرائی و مالی لازم.

6- تدوین و اجرای یک برنامه عملیاتی جدی برای گسترش نظام مالی شفاف در همه فدراسیون ها و باشگاههای ورزشی با تشویق و حتی ملزم نمودن باشگاهها و فدراسیون ها به انجام حسابرسی های فصلی و سالانه و حتی انتشار صورتهای مالی و تراز سالانه.

7- تدوین و اجرای یک برنامه راهبردی مناسب برای تقویت توان و جوانب اقتصادی و تجاری فدراسیون ها و باشگاههای ورزشی.

8- تدوین برنامه عملی برای پیشبرد سیاستهای اصل 44 قانون اساسی و اجرای الزامات خصوصی سازی در صنعت ورزش ایران.

9- انعقاد توافقنامه همکاری با وزارت تعاون،کار و رفاه جهت شناسایی و تدوین راهکارهایی برای استفاده از ظرفیت ها و قابلیت های عینی و قانونی بخش تعاون اقتصاد جمهوری اسلامی ایران جهت توسعه سرمایه گذاری در ورزش و تسریع در روند گسترش مالکیت عمومی در صنعت ورزش.

10- انعقاد توافقنامه همکاری با شورای عالی استانها، وزارت کشور و شهرداری کلان شهرها برای ایجاد وحدت رویه و پرهیز از دوباره کاری و ایجاد انسجام در سرمایه گذاری روی ورزش و اوقات فراغت و جلب همکاری گسترده تر و موثرتر آنان در توسعه و تقویت ورزش های همگانی.

صادق رئیسی کیا

ششم تیرماه 1394

راه‌های تماس

اگر به مشاوره حقوقی یا وکیل در زمینه‌های مرتبط با نوشتارهای من نیاز داشتید یا به برگزاری کارگاه و دوره‌های آموزشی برای خود و مدیران و کارکنان شرکتتان در موارد یاد شده، علاقه‌مند، بودید می‌توانید درخواست خود را با شماره‌های ۸۸۳۲۱۰۸۸ و ۸۸۳۲۳۲۷۹ (گروه حقوقی برهان) در میان بگذارید.

درخواست مشاوره حضوری، تلفنی، آنلاین

0 0 votes
امتیازدهی به مقاله
اشتراک
اطلاع رسانی برای

0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments