هشدار: ذکر و باز نشر نوشتارهای من و هر نوشتاری که در روزنامه ها یا روی سایت شخصی و وبلاگهایم منتشر شده منحصراً با قید نام و نام خانوادگی ام و همراه با پیوند سایت و وبلاگهایم مجاز است.

زمان مطالعه: 2 دقیقه

هشدار: پیش از آغاز نوشتار، به اشخاصی که نوشتارهای من در روزنامه ها یا روی سایت شخصی یا وبلاگهایم را بدون ذکر منبع و بدون پیوند سایتم یا وبلاگهایم به نام خود یا دیگری به هر گونه ای منتشر می کنند متذکر می شوم که چشم به راه عواقب قانونی انتشار غیر مجاز و بدون اجازه نوشتارهایم باشند.

ذکر و باز نشر نوشتارهای من و هر نوشتاری که در روزنامه ها یا روی سایت شخصی و وبلاگهایم منتشر شده منحصراً با قید نام و نام خانوادگی ام و همراه با پیوند سایت و وبلاگهایم مجاز است.

در مورد حضور یا عدم حضور زنان در ورزشگاهها دیدگاههای موافق و مخالف متعددی در کشور ما وجود دارد که البته دیدگاههای مخالف نیز با اصل حضور بانوان در ورزشگاهها مخالفتی نداشته اند بلکه در شرایط فعلی وجود موانع اخلاقی و بعضا اجرائی را دلیل مخالفت خود اعلام نموده اند که امیدواریم مسئولین و سازمان های ذیربط  به رفع این موانع اهتمام ورزند.

در این نوشتار قصد رد یا قبول دیدگاه موافقان و مخالفان حضور بانوان در ورزشگاهها را نداشته ام بلکه فقط دلایل موافقت و دفاع خود از حضور بانوان در ورزشگاهها را ابراز کرده ام.

1- بانوان نیمی  از اعضای جامعه بزرگ ایران هستند و نیمی از جمعیت دارای حق در این کشورند.

2- تمام ورزشکاران کشورم فرزند یک مادر و یک بانوزاده هستند. یک بانو حق دارد پیکار فرزند خود در میدان ورزش را به تماشا بنشیند.

3- بانوان همچون آقایان و حتی بیش از آنها به اوقات فراغت و سرگرمی نیاز دارند و نسبت به داشتن اوقات فراغت حق دارند.

4- هزینه احداث فضاهای ورزشی کشور از سهم بانوان بر فروش نفت یا مالیات و… نیز بوده و آنان در بهره برداری از این اماکن و فضاها همچون آقایان حق دارند.

5- حضور بانوان در ورزشگاهها، افزایش شرم و حیا در آقایان و کاهش تدریجی بی اخلاقی کلامی و رفتاری در عده معدودی از تماشاگران که اخلاق کلامی و رفتاری را رعایت نمی کنند موجب خواهد شد.

6- مشارکت اجتماعی بانوان و حق حضور آنان در اماکن ورزشی در هیچ قانونی منع نشده است.

7- با حضور بانوان، هزینه برقراری امنیت در ورزشگاهها کاهش خواهد یافت.

8- مشارکت بانوان و حضور آنان در ورزشگاهها در ایجاد و توسعه سرگرمی و فراغت سالم نقش موثر و مثبت دارد.

9- با حضور بانوان، درآمد حاصل از بلیط فروشی در ورزش حرفه ای افزایش خواهد یافت و رونق و خوداتکائی بیشتر در ورزش حرفه ای جریان خواهد یافت.

10- زمینه ی گذران اوقات فراغت خانوادگی با حضور خانواده ها در تماشای رویدادهای ورزشی فراهم خواهد شد.

11- کاهش ارتکاب جرم و پیشگیری از وقوع جرم بدنبال حضور جمعیت بیشتر در ورزش را موجب خواهد شد. ورزشگاهها محیط های رسمی تحت کنترل و محل آمد و رفت خانواده ها و افراد زیادی هستند که این ویژگی ها کاهش زمینه ارتکاب جرم را فراهم می کند.

12- کیفیت رویدادهای ورزشی که در حضور جمعیت و تماشاگر بیشتر برگزار می شود را تا حدودی فراهم خواهد کرد.

13- ارزش اقتصادی و تجاری لیگ های ورزشی بدنبال حضور بانوان در ورزشگاهها که به معنی تعداد بیشتر تماشاگران و توجه بیشتر رسانه هاست را افزایش خواهد یافت.

صادق رئیسی کیا

26 خرداد 1394

راه‌های تماس

اگر به مشاوره حقوقی یا وکیل در زمینه‌های مرتبط با نوشتارهای من نیاز داشتید یا به برگزاری کارگاه و دوره‌های آموزشی برای خود و مدیران و کارکنان شرکتتان در موارد یاد شده، علاقه‌مند، بودید می‌توانید درخواست خود را با شماره‌های ۸۸۳۲۱۰۸۸ و ۸۸۳۲۳۲۷۹ (گروه حقوقی برهان) در میان بگذارید.

درخواست مشاوره حضوری، تلفنی، آنلاین

0 0 votes
امتیازدهی به مقاله
اشتراک
اطلاع رسانی برای

1 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments

سلام
من به عنوان یک زن باحضوربانوان درورزشگاه مخالفم
همین حقوق ومزایا وسرگرمی ها و چه وچه را که فرمودید می توان برای ورزش بانوان ایجاد کرد وتماشاچیان زن از آن استفاده کنند
ته ته ماجرا تماشای فوتبال است مگرنه
اما لذتی که در فوتبال بازی کردن است کی در تماشای فوتبال بوده
همین پسربچه های عشق فوتبال وورزشگاه، خودشان آرزوی فوتبالیست شدن دارند
بجای این هزینه هایی که برای مردان می شود روی ورزش بانوان سرمایه گذاری شود تا حق نیمی از افراد جامعه پایمال نشود