هشدار: ذکر و باز نشر نوشتارهای من و هر نوشتاری که در روزنامه ها یا روی سایت شخصی و وبلاگهایم منتشر شده منحصراً با قید نام و نام خانوادگی ام و همراه با پیوند سایت و وبلاگهایم مجاز است.

زمان مطالعه: 2 دقیقه

فرد مورد نظر افسر یا درجه دار راهنمایی و رانندگی نیست. وزنش شاید از 60کیلو تجاوز نکند. گزینش و استخدام نداشته و هیچ دوره ی آموزشی ندیده است.

قبض جریمه ، باتوم و بیسیم ندارد. فقط با یک سوت و بعضی وقت ها  با صدای بلند و چشم غره هایش در ضلع جنوب شرقی چهار راه سیروس تهران؛ جلو چشم پلیس راهنمایی و رانندگی بدون هیچ واهمه ای قدم می زند و به هیچ راننده خطی یا راننده تاکسی یا خودرو شخصی اجازه نمی دهد مسافری را بدون هماهنگی و اجازه او سوار کنند.

درست جلو چشم پلیس راهنمایی همه ی خطی ها را به خط و تاکسی ها را سر خط می کند. نظم ونسقی به ترافیک چهار راه سیروس تهران می دهد و از مردم پول این کار را هم می گیرد. بنابراین برای این آقا مهم نیست که شما مالیات به دولت داده اید یا نه واگر مالیات داده اید در ازای دریافت چه خدماتی مالیات پرداخته اید.

اگر نهادینه شدن خود سری هایی از این دست ادامه پیدا کند شاید تا چند وقت دیگر این آقا با توجه به تجربیاتی که در این مورد و در این محل به دست آورده ارائه ی خدمات خودش و برقراری نظم و روان سازی ترافیک و حمل و نقل مسافر درون شهری را سر و سامان بهتری بده و تشکیلاتی درست کند که  از تاکسیرانی ، شهرداری و راهنمایی و رانندگی بهتر خدمت کنند. در این صورت مجبور نخواهید بود به عنوان تاکسی دار یا راننده خطی یا مسافرکش هم مالیات به دولت بپردازید، هم عوارض سالانه و… به تاکسیرانی و هم عوارض مشاغل و…. به شهرداری. با پرداخت مبلغ جزئی به این آقا و امثالهم کارتان راه خواهد افتاد.

 به همین بهانه می خواهم مطلب اصلی ام را بیان کنم .میزان اجرا و رعایت همه ی مقررات راهنمایی و رانندگی مولفه ی  مهمی برای برآورد میزان قانونمداری  افراد یک جامعه و کشوراست.

 اگر با حدود ، حریم ها،توقفگاهها و حقوق خود ساخته ای که بعضی افراد، کسبه، شرکتها و حتی سازمانها و ادارات با تعرض به پیاده روها، حاشیه خیابانها، فروش جای پارک، ممانعت از پارک در جایی که پارک ممنوع نیست و مانند اینها برای خودشان ایجاد می کنند برخورد جدی و فوری نشود رفتارهای خلاف قانون به سرعت نهادینه می گردند و خودسری و بی نظمی به  جای نظم و قانون  حاکم و در نتیجه جامعه عقب مانده می شود.

 امیدوارم درج این مطلب، توجه مسولین محترم و از جمله مسولین محترم  راهنمایی و رانندگی ، شهرداری ها و مقامات قضایی را  برای برخورد فوری و جدی  با این قبیل  اقدامات در جهت اصلاح رفتارهای اجتماعی و تقویت قانونمداری  جلب کند.

راه‌های تماس

اگر به مشاوره حقوقی یا وکیل در زمینه‌های مرتبط با نوشتارهای من نیاز داشتید یا به برگزاری کارگاه و دوره‌های آموزشی برای خود و مدیران و کارکنان شرکتتان در موارد یاد شده، علاقه‌مند، بودید می‌توانید درخواست خود را با شماره‌های ۸۸۳۲۱۰۸۸ و ۸۸۳۲۳۲۷۹ (گروه حقوقی برهان) در میان بگذارید.

درخواست مشاوره حضوری، تلفنی، آنلاین