بایسته های حقوقی برای شهروندان؛ حکم خسارت و کارمزد مازاد بر عوارض شهرداری چیست؟  

 

شهرداری ها حق دریافت خسارت دیرکرد و کارمزد مازاد بر عوارض شهرداری و جریمه قانونی را ندارد.

 

برابر رای وحدت رویه ای که دیوان عدالت اداری در چندی پیش صادر کرد با نگرش به حدود وظایف و اختیارات شوراها که در ماده ۷۱ قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران آمده است و بنا به مواد ۷۷ و ۱۰۰ قانون شهرداری که فقط پرداخت عوارض و جریمه را پیش‌بینی کرده است دریافت خسارت دیرکرد (تاخیر)  و کارمزد از چکهای دریافتی از مردم بابت تسویه عوارض شهرداری با قانون مخالفت دارد و مجاز نمی باشد.

 

صادق رئیسی کیا

بیست و نهم مردادماه ۱۳۹۴

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *